מדריך פרופיל בלגי

מה הוא פרופיל בלגי ?

פרופיל בלגי הוא פרופיל מתכתי המיועד למסגרות של חלונות ודלתות. הפרופיל הבלגי מתאפיין בחתך דק ומעניק מראה דק עדין ואוורירי לחלון או לדלת בו הוא מורכב.

סוגי פרופיל בלגי

קיימים 2 סוגים של פרופילים בלגייים: פרופילים בלגיים מפלדה ופרופילים בלגייים מאלומיניום. פרופיל בלגי מפלדה מחייב צביעה אחת למספר שנים בכדי למנוע את החלדתו. הפרופיל הבלגי מאלומיניום אינו מחייב צביעה מאחר ואלומיניום מטבעו אינו מחליד. הפרופיל הבלגי בו נעשה שימוש בויטראז' 2000 עשוי מאלומיניום.

מימדי הפרופיל הבלגי

החתך הדק של פרופיל בלגי מהווה  את היתרון המשמעותי שלו. חתך המסגרת החיצונית יכול לנוע בין 26 מ"מ ל- 30 מ"מ בלבד וחתך הפרופילים פנימיים המשמשים לחלוקה פנימית של הדלת או החלון יכול לנוע בין  28 ל-30 מ"מ בלבד.

ההבדלים בין הפרופיל בלגי לפרופיל האלומיניום הרגיל

ההבדל העיקרי הוא שפרופיל בלגי הוא דק יותר מפרופיל אלומיניום רגיל בכ- 50%. אם רוחב חתך הפרופיל הבלגי יכול להגיע ל-40 מ"מ  הרי שפרופיל אלומיניום רגיל יכול להגיע להרבה יותר. הבדל זה הבדל משמעותי, חלונות ודלתות מבוססי פרופיל בלגי מעניקים תחושת ניקיון עיצובי ואווריריות אשר נעדרת מחלונות ודלתות בהם נעשה שימוש בפרופיל רגיל.

אפשרויות העיצוב של הפרופיל הבלגי

למוצרי פרופיל בלגי יש מאפיינים רבים על המשפיעים המראה הסופי והעיצוב כגון, צבע הפרופיל, צורתו, גוון הזכוכיות במקטעים השונים ואופן החלוקה הפנימית של החלון או הדלת. מאפיינים אלו נתונים לשליטת האדריכל או מזמין העבודה ומהווים כלי נוסף ליצירת התחושה בפנים החלל ולמראה החיצוני של חלונות ודלתות המבנה הנשקף מבחוץ.

פורסם בקטגוריה פרופיל בלגי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.