פרופיל בלגי

הפרופילים הבלגיים הומצאו ופותחו באנגליה לפני כ-100 שנה ולמרות שארץ המקור שלהם הייתה אנגליה, דבק בהם בסופו של דבר הכינוי פרופיל בלגי מכיוון שתהליך היצור והשיווק  שלהם לכל העולם היה מבלגיה. בישראל השתמשו בפרופיל בלגי כבר משנות השלושים של המאה הקודמת והשיטה נהפכה לפופולארית ביותר הודות למענה פשוט ויעיל שניתן היה להשיג באמצעותה כפתרון לחלונות, דלתות ומפתחי זכוכית לבתים.

הפרופיל הבלגי המקורי היה מברזל אולם ברבות השנים, עם ההתפתחות הטכנולוגית של ענף האלומיניום, תפס את  הפרופיל הבלגי מאלומיניום את מקומו של פרופיל הברזל.  כבר בשנת 1990 פיתח מנכ"ל ויטראז' ,2000 חיים הורביץ, אב טיפוס של פרופיל בלגי מאלומיניום שנחשב בזמנו לפורץ דרך הודות לחתך הדק שלו והחוזק הרב שלו.

פרופיל בלגי מאלומיניום הוא בעל יתרונות רבים בהשווה לפרופיל עשוי הברזל. פרופיל אלומיניום אינו מחליד ואינו ובעל תוכלת חיים ארוכה. בתנאי שימוש סבירים הוא אינו מצריך כל פעולות תחזוקה כגון צביעה או ליטוש ומראהו החדש נשמר לשנים רבות.

כיום, הודות להתפתחות הטכנולוגית, ניתן לתכנן וליישם מפתחי פרופיל בלגי גדולים היכולים להגיע עד לגובה של 2.60 מטר, עובדה ההופכת את הפרופיל הבלגי מאלומיניום לפרופיל הנפוץ במשפחת הפרופילים הבלגיים.

היות וישראל ממוקמת בחלקה בחבל ארץ מדברי, נושא האיטום הוא נושא חשוב ויתרון נוסף של הפרופיל הבלגי היא רמת האיטום הגבוהה שלו. פרופיל בלגי מאלומיניום הוא בעל רמת איטום גבוהה כנגד כניסה של אבק וחול. גם בתנאים של סופות חול ואובך כבד, חלונות פרופיל בלגי שהותקנו כהלכה כמעט ולא יכניסו אבק.

לסיכום, פרופיל בלגי הוא בעל יתרונות רבים. פנו אלינו עוד היום ונשמח לייעץ לכם בבחירת פתרון פרופיל בלגי המתאים לצרכיכם.

פורסם בקטגוריה פרופיל בלגי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.